چرا بعضی ها چپ دست هستند؟

در لاتین چپ، به کلمه sinister اشاره دارد و معنی آن یعنی شیطانی و اهریمن. برای قرن ها دست چپ یا معنی چپ با انحراف همراه بوده است.در واقع در زبان فرانسوی و اسپانیایی کلمه :

Straight : Right مستقیم و راست
Awkward,Sinister : Left ناشیانه و چپ
به عنوان مترادف یکدیگر استفاده می شدند.به همین ترتیب در کتاب مقدس افراد برگزیده راست دست و کسانیکه از دین خارج شده اند چپ دست بوده اند.

خرافات دیگری که به وجود آمده این می باشد که راهبه و کشیش ها:

تبلیغ می کنند که افراد چپ دست ۱۰ سال زودتر می میرند!!ا اما این مطالعه نقض شده است زیرا در مطالعه افراد راست دست و چپ دست یکسان نبوده اند.افراد پیر و کهنسال بیشتر دست راست بوده اند چون در اروپا و ایالات متحده در طی قرن های ۱۹ و ۲۰ افراد چپ دست سرکوب شده اند و جمعیت چپ دست ها به کمتر از ۳% رسیده بود.در این زمان از سوی حکومت افراد به طور اجباری باید در مدرسه با دست راست می نوشتند و در کارخانجات دستگاه ها برای افراد راست دست تعبیه شده بود و کارگران باید اجباری با دست راست کار می کردند به همین دلیل افراد دست چپ سرکوب شده و احتمالا به دلیل طرد شدن از جامعه طول عمر کمتری داشتند.

اگر در نمایش ویدیو به مشکل برخوردید، احتمالا به این دلیل می‌تونه باشه که ویدیو در پلتفرم یوتیوب آپلود شده، مطمئنم خودتون می‌دونید چطور می‌تونید این مشکل رو برطرف کنید. مگه نه؟!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پادکست اگزون

رگه هایی از هوس بازی بی انتهای طبیعت