چرا طوطی ها میتونن خوب حرف بزنن؟!

زمانی که می گوییم طوطی ها و بعضی از پرنده های دیگر می توانند حرف بزنند، منظورمان این است که می توانند از صداهای انسان به هنگام حرف زدن شان تقلید کنند. اما توجه داشته باشید که پرنده ها واژه های تقلید شده را برای انتقال دادن احساسات یا اندیشه ها یا گرفتن چیزهای مورد نیازشان به زبان نمی آورند.

این موضوع احتمال دارد که پرنده ها به این علت حرف می زنند که دوست دارند صداهای گوناگونی از خودشان در بیاورند. مردم از سخن گفتن طوطی ها متحیر شده، و از شنیدن آن لذت می برند اما به نظر می رسد که هیچکس نمی تواند توضیح دهد که چگونه این پرندگان می توانند صحبت های انسان را به خوبی تقلید کنند. برخی تصور می کنند علت سخنگویی طوطی ها، مربوط به ساختمان زبان آنهاست که بزرگ و ضخیم می باشد. احتمال دارد که این نوع زبان به صحبت کردن پرنده کمک کند، اما مطمئناً برای حرف زدن پرنده ضروری نیست. شاهین و عقاب ها نیز چنین زبانی دارند ولی قادر به صحبت کردن نیستند.

بسیاری از پرنده ها صداهایی را که در اطراف خویش می شنوند تقلید می کنند و بعضی دیگر از پرنده ها قادر هستند آواز یا صدای پرنده های دیگر را عیناً تکرار نمایند. بعضی دیگر از پرنده ها می توانند صداهایی را که انسان بطور مصنوعی با آلات موسیقی تولید می کنند، تقلید نمایند.

اگر در نمایش ویدیو به مشکل برخوردید، احتمالا به این دلیل می‌تونه باشه که ویدیو در پلتفرم یوتیوب آپلود شده، مطمئنم خودتون می‌دونید چطور می‌تونید این مشکل رو برطرف کنید. مگه نه؟!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پادکست اگزون

رگه هایی از هوس بازی بی انتهای طبیعت