چرا همیشه خسته‌ایم؟!

آیا همواره از خودتان می‌پرسید، «من چرا همیشه خسته‌ام؟» آیا احساس می‌کنید هر چند ساعت که بخوابید و استراحت کنید، باز هم خسته هستید و هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌شود؟ به طور کلی، بیشتر ما می‌دانیم که استراحت‌های شبانه بسیار مهم هستند، ولی شمار کمی می‌توانیم آن هشت ساعت خواب را در اولویت قرار دهیم. شاید هم به اندازه‌ی کافی بخوابیم ولی باز هم احساس خستگی کنیم. در هر صورت، به‌آسانی می‌توان گفت بسیاری از ما فراموش کرده‌ایم که استراحت واقعی چه حسی دارد!

نه تنها با این مشکلات سروکله می‌زنیم، بلکه با کمک گرفتن از قهوه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا، کوک کردن ساعت‌های گوناگون و… همواره ریتم شبانه‌روزی بدنمان را هم به هم می‌ریزیم و در چرخه‌ی طبیعی خواب و بیداری خود اختلال ایجاد می‌کنیم.

بدون شک خواب کافی تأثیر فراوانی روی سطح انرژی ما می‌گذارد، ولی ماجرا پیچیده‌تر از این حرف‌ها است. اگر همیشه تلاش می‌کنید انرژی خود را افزایش دهید و خستگی را از خودتان دور سازید، باید روی چیزهایی از جمله رژیم غذایی، تعادل هورمونی، ورزش منظم، کنترل عوامل استرس‌زا در زندگی و ژنتیک و ویژگی‌های فیزیکی خود تمرکز کنید.

همه‌ی این چیزها به گونه‌ای روی سطح هورمون‌های شما تأثیر می‌گذارند و ریتم شابه‌روزی و خواب شما را دگرگون می‌کنند. بنابراین استرس‌های روزمره و واکنش شما نسبت به آن‌ها را به دنبال دارند و منجر به خستگی و اختلال در خواب می‌شوند.

خوشبختانه راهکارها و ترفندها فراوانی برای دگرگون کردن سبک زندگی وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توانید با خستگی و بی‌حوصلگی مبارزه کنید و سطح انرژی خود را افزایش دهید. اگر خستگی امانتان را بریده، باید هشت ساعت خواب با کیفیت را در اولویت قرار دهید. ولی اگر به اندازه‌ی کافی می‌خوابید و همچنان احساس خستگی می‌کنید، باید به بررسی مشکلات ژرف‌تری بپردازید که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

اگر در نمایش ویدیو به مشکل برخوردید، احتمالا به این دلیل می‌تونه باشه که ویدیو در پلتفرم یوتیوب آپلود شده، مطمئنم خودتون می‌دونید چطور می‌تونید این مشکل رو برطرف کنید. مگه نه؟!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پادکست اگزون

رگه هایی از هوس بازی بی انتهای طبیعت