درباره ما

درباره ما

رگه هایی از هوس بازی بی انتهای طبیعت

“پادکست اگزون، حاصل آمیزش شکوهمندی است از علم حیات، رسانه ای در مورد نیروهای که با جوهر و ذات این علم رو در رو میشوند و همچنین چالش های اخلاقی و فلسفی مستتر که درک ما از مفهوم آفرینش را پدید می آورند”

جواد آزادی پور

چشم انداز

یک اکوسیستم یادگیری و توسعه قابل اعتماد که به جامعه جهانی از کارآفرینان، دانشمندان، دانش آموزان و علاقمندان برای فراگیری، ارائه و اجرای ایده های شگفت انگیز خدمت می‌کند.
جامعه ای با افراد و تیم‌هایی از همه اقشار، تفکر ها و در تمام مراحل سفرهای شگفت انگیزشان که با یک هدف مشترک پیوند خورده‌اند.

ماموریت

اگزون یک رسانه است. حرفی که دلیلی برای بودن ایجاد می کند – «چرا» ما وجود داریم. تمام کار ما با این بیانیه ساده، قدرتمند و متحد کننده هدایت می‌شود.

ماموریت ما انتقال مفهوم توانستن درک شگفتی های طبیعت و استفاده از آن است.

اهداف

دنیای علوم طبیعی چیزی بیش از تست های کنکور و مطالب خسته کننده ای است که در دانشگاه ها تدریس می‌شود.

اگزون در سعی و تلاش است دنیای شگفتی های زنده را برای مخاطبین خود به گونه‌ای زیبا و اعجاب آور، همانگونه که در واقعیت نیز هست، به تصویر بکشد.

اگزون، چرا و چطور؟!

رشته زیست‌شناسی، به شدت جذاب، به شدت اغوا کننده و اگر به روشی اشتباه معرفی گردد به شدت خسته کننده است. از طرفی علوم زیست‌شناختی در سطوح تخصصی برای همه افراد مناسب نیست ولی همه ما‌، پس از دیدن مستندی زیبا از حیات وحش به جذابیت آن پی برده‌ایم و ثانیه‌ای را محو زیبایی و پیچیدگی طبیعت شده‌ایم.

زیست‌شناسی به معنای واقعی کلمه مطالعه موجودات زنده و حیات در سطوح مختلف است، از بالاترین سطح روابط اکوسیستم تا کوچکترین روابط میان مولکول‌های زنده! زیست‌شناسی مطالعه خود حیات است و هر فردی، شاید حتی اندک یا حتی غلط، کمی از آن مطلع است.

مشکل جایی رخ می‌دهد که روش های مرسوم آموختن این دانش برای بسیاری از افراد بسیار سخت و زمخت بوده، تحلیل و یادگیری آن برای مخاطب عام ناممکن بوده، اطلاعات نادرست در فضای مجازی حجم بیشتری داشته و در نگاه اوّل فریبنده و زیبا به نظر می‌رسند در نتیجه بیشتر افراد اطلاعات غلطی در این زمینه دارند و رفتارهای ناشی از عدم دانستن آن ها منجر به بلایایی گاه جبران نشدنی می‌گردد. خواص نیز بیشتر مواقع چشم بر این عدم دانستن بسته و می‌خواهند علم را در دایره خود نگه دارند و در نتیجه، گاه و بیگاه هزینه های فراوان آن بر دوش همه ما خواهد افتاد.

پس از انتشار کتاب “ژن تاریخ خودمانی” اثر سيدارتا موکِرجی در سال 2016، جرقه های اولیه ساخت یک پادکست داستانی در حوزه علوم طبیعی، به منظور پراکنش هر چه بیشتر زیبایی های این علوم در ذهن یک دانشجوی بیتوکنولوژی زده شد و بدین ترتیب فعالیت پادکست اگزون از سال ۲۰۱۹ آغاز شد.

جواد آزادی پور مستندساز، وبلاگ نویس و زیست‌شناس است، او ایده پرداز و صدای پشت پادکست اگزون هم هست. در سال 2020 او به تنهایی اگزون را که تنها محصول چندرسانی علوم زیستی ایران است، تأسیس کرد. ایده پادکست اگزون ساخت بهترین محتوا و ویدئوها در مورد علوم طبیعی به زبان فارسی و با روایتی ساده است که می توان علاقه بسیاری از افراد را به این رشته را افزایش داده و دانش اجتماعی را ارتقا بخشد.

از ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ کانال یوتوب پادکست اگزون به عنوان محلی برای انتشار محتوا های بروز علمی به صورت کوتاه ایجاد شد و هر دوشنبه و پنجشنبه ویدیو های جدید پادکست اگزون منتشر می‌شود.

تیم اگزون

فعلا همین چند نفریم، بعداً بیشتر خواهیم شد؟! فقط زمان مشخص می‌کنه!

محمدرضا شریفی

طراح و ادمین وبسایت
از سال 1400 به تیم اگزون اضافه شده و دقیقا هر کار جدید و فنی روی وبسایت داریم کار محمدرضا است.

جواد آزادی‌پور

بنیان‌گذار اگزون
سالهاست در تولیدات رسانه ای مشغول است و حالا تولید کننده محتواست. صدای روایتگر اگزون صدای جواد است.

فاطمه آزادی پور

مدیر شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی و همین طور ایمیل‌هایی را که به اگزون می‌رسد را مدیریت می‌کند، به پیام های شما پاسخ می‌دهد، انتقادات و پیشنهادات شما را به ما منتقل می‌کند.

0 +1
قسمت پادکست
0
دانلود پادکست اگزون
0
بیشترین بازدید یوتیوب
0
دنبال‌کنندگان اینستاگرام

اسپانسر اگزون شوید

پادکست یک رسانه مستقل است که مخاطبینش را قشر متفاوتی نسبت به عموم کاربران شبکه‌های اجتماعی تشکیل می‌دهند. اگر صاحب کسب و کاری هستید و قصد دارید محصول یا خدمت خود را به شیوه‌ای متفاوت معرفی کنید، پادکست محل مناسبی برای شماست. معرفی محصول یا خدمت شما در فضایی مانند پادکست مزایای ویژه‌ای نسبت به سایر پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی دارد. عمر آن محدود نیست، دامنه‌ی انتشارش وسیع است، مخاطبینش عموماً تحصیل‌کرده و متوسط سن بالاتری نسبت به سایر رسانه‌ها دارند و این تنها بخشی از مزایای تبلیغ در پادکست برای شماست. و البته مزیتش برای ما هم این است که محتوایی که تولید می‌کنیم را رایگان در اختیار مخاطبین‌مان قرار دهیم.

اگر می‌خواهید در این خصوص بیشتر بدانید و تمایل دارید اسپانسر پادکست اگزون باشید، با استفاده از دکمه زیر به ما یک ایمیل ارسال کرده و محصول، خدمات، یا برندی که می‌خواهید به مخاطبین پادکست معرفی کنید را ابتدا به ما معرفی کنید. ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

پادکست اگزون

رگه هایی از هوس بازی بی انتهای طبیعت